3600 Ek Gösterge Memura Ne Getirir? 3600 Ek Gösterge Çıktı Mı?

3600 Ek Gösterge Memura Ne Getirir? 3600 Ek Gösterge Çıktı Mı?

3600 ek gösterge memura ne getirir fazlasıyla merak ediliyor. Yeni yapılan seçimlerin ardından 3600 adı verilen gösterge yeniden gündeme gelmiş durumda. 3600 ek gösterge ile memura gelecek düzenlemeler neler sizlerle paylaştık.

ABONE OL
07/07/2023 18:56
3600 Ek Gösterge Memura Ne Getirir? 3600 Ek Gösterge Çıktı Mı?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

3600 ek gösterge nedir, maaşa etkisi ne olur memurlar tarafından merak ediliyor. 3600 göstergesi onaylandığında memurlara müjdeli haber gelecek. Memurlar birçok yönden avantaj elde edecek. Eğer memursanız ve 3600 göstergesini merak ediyorsanız haberimizi okuyabilirsiniz. Gösterge Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanınca memurlar müjdeli haberi alacak. Böylece maaşlar ve emekli aylıklarında belirli düzenlemeler yapılacak.

3600 ek gösterge sayesinde memurlara gelecek yenilikler ve ayrıcalıklar açıklandı. İşte ek gösterge sayesinde memurların alacağı ek ödemeler, avantajlar…

3600 Ek Gösterge Nedir Ne İşe Yarıyor?

3600 ek gösterge tablosu herkes tarafından merak ediliyordu. Peki bu ek gösterge nedir? Ek gösterge, kamu kurumlarında çalışan memurları ilgilendiren bir göstergedir. Özellikle 657’ye bağlı olarak çalışan memurları ilgilendiriyor. Çıkarılan ek gösterge sayesinde memurların maaşlarına yukarı yönde bir ivme kazandırılacak. Ayrıca göstergenin onaylanması ile birlikte emekli yaşı gelen memurlar yüksek emekli aylığı almaya başlayacak. Bu da hem çalışan, hem de şuan emekli olan memurlara maddi anlamda büyük avantaj kazandıracak. Ek gösterge sayesinde memurlar çok sevinecek.

3600 Ek Gösterge Kaç Yıl Şartı Var?

Sağlıkta 3600, MEB’de ek gösterge ve diğer kamu kurumlarında yapılan 3600 göstergesi farklı şartlara tabi tutulmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan öğretmenler 1. Kademeye ulaşması halinde göstergeden yararlanabileceklerdir. Memur olarak çalışma süresi en az 2 yıl olan polislerin ve sağlık çalışanlarının da ek göstergeleri verilmektedir. Ancak tüm memurlara 3600’ün çıkması talep edilmektedir. Taleplere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ne cevap vereceği merak ediliyor.

SON DAKİKA FLAŞ HABER  Sosyolog Ne Kadar Maaş Alıyor? 2023 Sosyoloji Personel Maaşları Açıklandı

3600 Ek Gösterge Gelecek Mi? 3600 den Kimler Yararlanabilir?

3600 emeklileri kapsıyor mu diye merak ediliyor. Göstergenin çıkması halinde emekli aylıkları artacak. Üstelik emekli olmak isteyen memurların emeklilik ikramiyelerinde büyük derecede artışlar yaşanacaktır. Göstergeden din görevlileri, sağlık çalışanları, polis, memur ve öğretmenlerin yararlanması için bekleyişler sürüyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.