Banka Memuru Maaşları 2023 Ne Kadar?

Banka Memuru Maaşları 2023 Ne Kadar?

Banka memuru maaşları 2023 herkes tarafından merak ediliyor. Her geçen gün bankalar tarafından personel alım ilanları yayınlandığından dolayı iş arayanlar maaşlar hakkında soru soruyorlar. Banka memuru maaşları 2023 için güncel verilere haberimizde yer verdik.

ABONE OL
12/24/2023 03:52
Banka Memuru Maaşları 2023 Ne Kadar?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Banka memuru maaşları 2023 yılı için yeni güncellemeler yapılıyor. Asgari ücrete ve memur maaşlarına yapılan zamların neticesinde bankalarda çalışan memurların da maaşları zamlanacak. Zam haberi bekleyen banka personellerinin zamdan önceki maaşlarını sizler için paylaştık.

Banka memuru maaşları 2023 için farklı pozisyonlara göre değişen aylıklar söz konusudur. Her personel ve departman için ayrı maaş politikası uygulanmaktadır. Haberimizden departmanlara göre en düşük, en yüksek maaş oranlarını görebilirsiniz. Böylece banka personellerinin maaşlarını öğrenebilirsiniz.

Bankada Çalışan Bir Memur Ne Kadar Maaş Alır?

En iyi maaş veren bankalar arasında devlet bankaları yer almaktadır. Devlet bankalarında çalışanların imkanları özelde çalışanlara göre daha iyi şartlarla karşımıza çıkmaktadır. Bankada çalışan personellerden bazıları deneyimsiz ise asgari ücret bile alabilmektedir. Ancak deneyim arttıkça ve departman yükseldikçe maaş oranı da asgari ücretin üzerine yükselmektedir. Banka memuru maaşları 2023 için bu şartlara göre belirlenmektedir.

Merkez Bankası Çalışanları Ne Kadar Maaş Alıyor?

Devlet bankacı maaşları özel bankalara oranla daha yüksektir. Ancak en yüksek ücretleri Merkez Bankası bünyesinde çalışmakta olan banka memuru almaktadır. Banka memuru maaşları 2023 yılında Merkez Bankası kapsamında 40 Bin TL’den başlangıç vermektedir. Genellikle deneyimli ve uzman nitelikte olan bankacıları bünyesine alan kurumdaki yönetici grubundaki çalışanlar ise 80 Bin TL’ye kadar yükselen maaşlara sahip olmaktadırlar. Bu nedenle banka memuru maaşları 2023 için en yüksek Merkez Bankası memurlarına aittir.

Banka Memuru Maaşları 2023 Güncel Oranlar

Ziraat Bankası maaşları ne kadar şeklinde yöneltilen sorular bir hayli fazladır. Bankalarda departmanlar arasında değişen fiyatlamalar söz konusudur. Aynı departman için farklı bankalar hemen hemen aynı maaşları vermektedir.

  • Yeni işe giren bir gişe memuru asgari ücretle başlayıp 10 Bin TL’ye kadar çıkmaktadır.
  • Müşteri temsilciliğinde çalışanların yine asgari ücretle başlayıp 12.500 TL’ye kadar yükselen maaşları vardır.
  • Banka müfettişlerinin maaşları 25 Bin TL bandındadır.
  • Banka müdürleri 35 Bin TL, genel müdürler ise 65 Bin TL’ye kadar maaş alabilmektedirler. Böylece banka memuru maaşları 2023 için en yüksek genel müdürlerdedir.
SON DAKİKA FLAŞ HABER  Cezaevi Kâtibi Maaşları Ne Kadar?

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.