Başimam-Hatip Maaşları 2023 Ne Kadar?

Başimam-Hatip Maaşları 2023 Ne Kadar?

Başimam-Hatip maaşları 2023 yılı kapsamında yukarı yönde bir güncellemeye tabi tutulacak. Yeni yapılan anlaşmaya göre yılda 2 sefer gelen zam haberleri doğrultusunda ikinci zam için günler sayılıyor. Başimam-Hatip maaşları 2023 yılı için yapılacak güncelleme merakla bekleniyor.

ABONE OL
12/24/2023 03:54
Başimam-Hatip Maaşları 2023 Ne Kadar?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kadrolu imam maaşı memur zammından etkilenerek artış gösterecek. Camilerde, Kur-an Kurslarında çalışan ve görevini yerine getiren memurlar için güncel zam oranlarının açıklanmasına sadece birkaç gün kaldı. Bu kapsamda yeni atanacaklar ve halihazırda görevini devam ettirenler zamlı maaşlardan yararlanabilecekler.

Başimam-Hatip maaşları 2023 yılı için kadroya ve göreve göre değişiklik gösterecek. Büyük camilerde bulunan başimamların, imamlardan maaşı daha yüksek olacak. Çünkü bu imamların kadro dereceleri daha yüksektir. İşte yeni güncellemeler ve maaşlar…

İmam Maaşı 2023 te Ne Kadar Olacak?

İmam maaşı ne kadar sorusuna mezuniyete ve dereceye göre farklı yanıtlar verebilmekteyiz. Lise, önlisans ve lisans mezunları atanabilmektedirler. Bu nedenle maaşlarda mezuniyete göre ortalama 500 TL civarında düşme ya da çıkma olabilmektedir. En düşük lise mezunu, en yüksekse lisans ve yüksek lisans mezunları maaş almaktadır. Zamdan önce maaşlar ortalama 12.500 TL ile 13 Bin TL arasında değişiklik gösteriyordu. Ancak Başimam-Hatip maaşları 2023 zammından etkilenerek daha yukarılara çıkacak.

2023 Vekil İmam Maaşı Ne Kadar?

Kadrolu imam maaşı 2023 yılında iki kez yapılan zam sonucunda yeniden şekillenecek. Ancak henüz vekil olan imamlar daha düşük ücret almaktadırlar. Asil memurluk ile vekil memurluk arasında ortalama 3 Bin TL ile 4 Bin TL arasında bir fark ortaya çıkmaktadır. En düşük vekil imam maaşının zamdan önce 8.500 TL olduğunu söylemek mümkündü. Başimam-Hatip maaşları 2023 yılında artınca vekillerin maaşı da artacak.

Başimam-Hatip Maaşları 2023 Yılında Ne Zaman Artacak?

Başimam-Hatip maaşları 2023 Temmuz zammı yapılacak. Recep Tayyip Erdoğan tarafından seçim öncesinde yapılan açıklamaya göre en düşük memur maaşı 22.50 TL olacak. Ancak bu haber Resmi Gazetede yayınlanmadı. Bayram dönüşü mesaiye başlayan kabinenin memur maaşına odaklanacağının sinyali verildi. Böylece yapılan artışlardan kadrolu ve sözleşmeli imamlar da etkilenecek.

SON DAKİKA FLAŞ HABER  Banka Memuru Maaşları 2023 Ne Kadar?

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.