Çocuk Gelişimi Uzmanı Ne Kadar Maaş Alıyor? 2023 Çocuk Gelişimi Uzmanı Personel Maaşları

Çocuk Gelişimi Uzmanı Ne Kadar Maaş Alıyor? 2023 Çocuk Gelişimi Uzmanı Personel Maaşları

ABONE OL
12/24/2023 03:49
Çocuk Gelişimi Uzmanı Ne Kadar Maaş Alıyor? 2023 Çocuk Gelişimi Uzmanı Personel Maaşları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çocuk Gelişimi Uzmanı nedir henüz bilginiz yoksa ve tercihinizde bölümü yazmayı düşünüyorsanız sizler için açıklayalım. 4 senelik Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünü bitiren adayların lisans diplomasını aldıktan sonra sahip olduğu unvandır. Bu bölümden mezun olanlar hastanelerde, anaokullarında, meslek liselerinde, gündüz bakım evlerinde, rehabilitasyon merkezlerinde çalışabilmektedirler.

Çocuk Gelişimi Uzmanı ne kadar maaş alıyor derseniz çalışma koşullarına ve tercih edilen çalışma sektörüne göre değişiklik göstermektedir. Çocuk Gelişimi Uzmanı personel maaşları güncel oranlar haberimizde…

Çocuk Gelişimi Ataması Zor Mu?

Çocuk Gelişimi hastaneye nasıl atanır, MEB’e nasıl atanır merak edilmektedir. Aşağıda adım adım atamanın nasıl yapıldığını sizlere açıkladık:

  • Çocuk Gelişimi nerelerde çalışabilir sorunuza ilk olarak hastanelerden başlayarak yanıt verelim. Özel ve devlet hastanelerinde artık Çocuk Gelişimi Uzmanı çalıştırılmaktadır. Çocukların gelişim özelliklerini, psikolojik, sosyolojik sorunlarını araştırıp ilgili birimlere sevk eden kişi Çocuk Gelişimi uzmanıdır. Atamalar Sağlık Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Geçmişe göre daha yüksek puan almak gerekse de önü açık bir alandır.
  • Milli Eğitim Bakanlığı’na atama talep edebilmektesiniz. Bunun için bölümden mezun olduktan sonra formasyon almadıysanız formasyona başvurabilirsiniz. Çocuk Gelişimi öğretmeni ya da Okul Öncesi Öğretmeni olarak atanabilirsiniz. 2 yıllık okul öncesi öğretmenliği maaşları ile 4 senelikler farklılık göstermektedir. Özelde çalışacaksanız bu farkı bariz şekilde görebilirsiniz.

Çocuk Gelişimi Uzmanı Hastanede Ne İş Yapar?

Çocuk Gelişimi Uzmanı hastanede ne kadar maaş alır diye soranlara durumun özel ya da devlet hastanesi oluşuna göre değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz. Devlet hastanesine atanan uzmanlar memur maaşı üzerinden aylık ödemelerini alırlar. Sağlık çalışanları oldukları için tüm sağlık personelinin yararlandığı haklardan yararlanabilirler.

SON DAKİKA FLAŞ HABER  İtfaiyeci Maaşları Ne Kadar?

Çocuk Gelişimi Uzmanı Personel Maaşları 2023

Çocuk Gelişimi Uzmanı personel maaşları her sene değişiklik göstermektedir. Asgari ücret zammı netleşmeden önce maaş aralıkları en az 14 Bin TL’ydi. En çok alınan maaş ise; 25 Bin TL civarındaydı. Asgari ücret zammıyla bu oranlarda artış meydana gelecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.