Engellilere Kredi Veren Bankaların Faizi Ne Kadar? Engellilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2023 Var Mı?
 • Personel Maaşları
 • Kredi
 • Engellilere Kredi Veren Bankaların Faizi Ne Kadar? Engellilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2023 Var Mı?

Engellilere Kredi Veren Bankaların Faizi Ne Kadar? Engellilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2023 Var Mı?

Engellilere kredi veren bankalar ile engelliler kredi çekip nakit desteğini karşılayabiliyorlar. Engellilere faizsiz kredi veren bankalar engelliler tarafından araştırılıyor. Faizsiz kredi konusunda engellilere devletin bir desteği bulunuyor. İşte engellilere kredi veren bankalar ve şartları…

ABONE OL
07/13/2023 10:13
Engellilere Kredi Veren Bankaların Faizi Ne Kadar? Engellilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2023 Var Mı?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ziraat Bankası engellilere faizsiz kredi hesaplama yapmak isteyen engelliler bazı sorunlarla karşılaşmaktadır. Ziraat Bankası engellilere kredi vermekte ancak düşük de olsa faiz uygulamaktadır. Engelli raporu bulunan vatandaşlar ise faizsiz bir şekilde kredi çekmek istemektedir. Engellilere faizsiz kredi veren bankalar konusunda merak ettiklerinizi haberimizde açıkladık.

Engellilere kredi veren bankalar ile düşük faizle kredi çekmeniz mümkündür. Ayrıca devlet destekli olarak sunulan imkanlarla faizsiz bir şekilde kredi çekebilmektesiniz. İşte engellilere faizsiz kredi veren bankalar ve imkanları…

Engelliler için Faizsiz Kredi Var Mı? Engellilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Açıklandı Mı?

Faizsiz engelli kredisi arayan %40 ve üzerindeki engelli raporlu vatandaşlar için haberimizin detaylarını paylaşıyoruz. Engellilere özel faizsiz kredi desteği verilmektedir. Ancak bu kampanyalar belirli aralıklarla yapılmaktadır. Şuan güncelde engellilere faizsiz kredi veren bankalar açıklanmadı. Bankalar yerine devlet destekli kredi çekmek isteyenler için bir şans bulunuyor. KOSGEB üzerinden faizsiz ve geri ödemesiz kredi almanız mümkündür. Engelli raporunuzu başvuru evraklarınızın içerisine ekleyerek faizsiz ve geri ödemesiz hibe kredisi için onay bekleyebilirsiniz.

Engellilere Kredi Nasıl Alınır? Engellilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar ile Kredi Çekmek Mümkün Mü?

Engelli kredisi veren bankalar vardır. Bankalar engelliye kredi verirken engelli maaşını sorgulamaktadır. Eğer engelliyseniz ve engelli maaşınız varsa bankalardan kredi çekmeniz mümkündür. Ancak bankalar size düşük faizli olarak kredi onaylamaktadır. Faizsiz bir şekilde kredi çekmek için bankaların özel kampanyalarını beklemeniz gerekmektedir. Acil faizsiz kredi lazım diyorsanız KOSGEB üzerinden faizsiz kredi talep edebilirsiniz. Haberimizin devamından KOSGEB kredisiyle ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Böylece engellilere faizsiz kredi veren bankalar yerine devlet tarafından sağlanan kredi imkanından yararlanabilirsiniz.

SON DAKİKA FLAŞ HABER  Krediyi Başka Bankaya Taşımak Artık Mümkün! Krediyi Başka Bankaya Taşımak İsteyenler için Adımlar 2023

Engellilere Özel Kredi Var Mı? Engellilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Tarafından Sunulan Avantajlar

Ziraat Bankası engellilere faizsiz kredi 2023 yılı kampanyasını henüz başlatmadı. Kampanya başladığında sizi haberdar edeceğiz. Ziraat Bankası yerine engellilere özel kredi desteği sağlayan KOSGEB tarafından sunulan avantajlara göz atabilirsiniz. Engellilere faizsiz kredi veren bankalar açıklanmadığından KOSGEB’in avantajlarına bakalım:

 • KOSGEB mikro, küçük ve orta ölçekte işletme kuracaklara hibe kredi desteği vermektedir. Hem engelli vatandaşlara, hem de engeli olmayan kişilere hibe kredisi sağlamaktadır. Engellilere verilen kredi onayları daha çabuk ve kolay şekilde verilmektedir. Ayrıca engellilere verilen hibe miktarları daha yüksektir. Bu nedenle engelliler için önemli bir avantajdır.
 • Kurmak istediğiniz işle ilgili sizden istenen bilgileri KOSGEB engelli hibe kredisi başvuru formuna eklemelisiniz. Sonrasında işinizle ilgili ihtiyaç duyduğunuz maddi desteği KOSGEB size ödemektedir.
 • KOSGEB’ten hibe kredi aldıktan sonra 1 yıl boyunca sigorta ve vergi ödemesi yapmamaktasınız. Bu da en önemli avantajlar arasında kendisini göstermektedir.

Engellilere Kredi Faiz Oranları Ne Kadar? Engellilere Kredi Veren Bankaların Faizleri Yüksek Mi?

TEB engelli kredisi, Akbank engellilere özel kredi ya da diğer özel bankalardan kredi talep ettiğinizde kredinizin onaylanma oranı oldukça düşüktür. Krediniz onaylansa bile %2’nin üzerinde faiz ödemektesiniz. Ancak engellilere kredi veren bankalar arasından tercihinizi yaptığınızda ödemeniz gereken faiz oranı sadece %1,29 olarak hesaplanmaktadır. Bu nedenle PTT ve Ziraat Bankası tarafından verilen engelli kredilerine başvurmanız size avantaj sağlayacaktır.

Engelliler İhtiyaç Kredisi Çekebilir Mi? Engellilere Kredi Veren Bankalar İhtiyaç Kredisi Onaylar Mı?

Engelli ihtiyaç kredisi çekebilmektedir. Bu nedenle nakit para desteğine ihtiyacınız varsa hemen engellilere kredi veren bankalar arasından tercihinizi yaparak başvurunuzu yapabilirsiniz. Engellilere düşük faizli kredi veren bankalar arasında PTT ve Ziraat yer almaktadır. Bu iki bankaya başvurunuzu iletmeniz durumunda eğer engelli maaşınız varsa krediniz onaylanmaktadır.

SON DAKİKA FLAŞ HABER  Devlet Destekli Borç Kapatma Kredisi 2023 Açıklandı! Devlet Destekli Borç Kapatma Kredisi için Kollar Sıvandı

Engellilere Kredi Nasıl Alınır? Engellilere Kredi Veren Bankalar Hangileri?

PTT engelli kredisi ya da Ziraat Bankası tarafından verilen engelli kredisine başvurmanız halinde kredi alabilmektesiniz. İki bankanın farklı şartları bulunmaktadır. Haberimizin devamından iki bankanın şartlarına erişim sağlayabilirsiniz:

PTT Engelli Kredisi Nasıl Alınır?

Engellilere kredi veren bankalar arasında ilk sırada PTT yer alıyor. PTT’den kredi çekmek isteyen engelli vatandaşların aşağıdaki şartları sağlaması gerekmektedir:

 • Engelli maaşı başvurusu yapmanız gerekiyor. Eğer halihazırda engelli maaşı almıyorsanız kredi talebinde bulunamazsınız.
 • Engelli maaşını PTT’ye taşıma işlemi yapmayan engelli vatandaşlar PTT üzerinden kredi çekememektedirler. PTT ile görüşmelerinizi yaptıktan sonra hemen engelli maaşınızı taşımalısınız.
 • Engelli maaşınız üzerinde herhangi bir haciz durumu varsa kredi talebinde bulunamazsınız.
 • Kredinizi %1,29 gibi düşük bir faizle çekebilmektesiniz. Ancak engellilere özel hibe kredisi bulunmamaktadır.

Ziraat Engelli Kredisi Nasıl Alınır?

Engellilere kredi veren bankalar listesinde ikinci sırayı Ziraat Bankası alıyor. Ziraat Bankası’ndan kredi çekmek için şartlar:

 • Ziraat Bankası’ndan %1,29 faiz oranıyla kredi alabilmektesiniz.
 • Krediniz eşit taksitlere 60 ay vadeye kadar bölünebilmektedir.
 • Krediyi engelli maaşı bağlı olanlar alabilmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.