Engellilere Kredi Veren Bankalar Açıklandı! Engellilere Kredi Veren Bankalar 2023 Şartları
 • Personel Maaşları
 • Kredi
 • Engellilere Kredi Veren Bankalar Açıklandı! Engellilere Kredi Veren Bankalar 2023 Şartları

Engellilere Kredi Veren Bankalar Açıklandı! Engellilere Kredi Veren Bankalar 2023 Şartları

Engellilere kredi veren bankalar açıklandı. 2023 yılı içerisinde engelli olan Türk vatandaşlarına kredi imkanı sağlanacak. Engelli olup bir işte çalışamayanlara kredi desteği sunulacak. Engellilere kredi veren bankalar 2023 listesini açıklıyoruz.

ABONE OL
07/12/2023 10:58
Engellilere Kredi Veren Bankalar Açıklandı! Engellilere Kredi Veren Bankalar 2023 Şartları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Engellilere faizsiz kredi veren bankalar araştırılmaya başlandı. Açıklanan listeyle birlikte engellilere kredi desteği sunulacak. Ancak bankalar engellilere de faizsiz kredi veremeyeceğini açıkladı. Bunun yerine düşük faizle kredi veren bankalar arasından tercih yapılabilmektedir. En az %40 ve üzerinde engelli raporu bulunanlara kredi şansı tanıyan bankaları ve imkanlarını haberimizde görebilirsiniz.

Engellilere kredi veren bankalar arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Bankaların imkanlarını ve şartlarını değerlendirerek bütçenize en uygun olan bankadan kredinizi hemen onaylatabilirsiniz. İşte engellilere kredi desteği veren bankalar…

Engelliler için Faizsiz Kredi Var Mı? Engellilere Kredi Veren Bankalar Faiz İşletiyor Mu?

Faizsiz engelli kredisi bazı şartlarda verilebilmektedir. Örneğin; 15 Temmuz Darbe Girişimi gibi vatanın tümünü ilgilendiren olaylara karışarak yaralanan, malul sayılan kişiler faizsiz bir şekilde konut kredisi avantajından yararlanabilmektedir. Ancak doğuştan ya da sonradan herhangi bir olay sebebiyle engelli durumuna gelen, yaşamını devam ettirmek için farklı kişilere bağımlı hale gelenlere bu tür faizsiz krediler bulunmamaktadır. Engellilere kredi desteği sağlayan bankalar gazilik dışında faiz işletmektedir.

Engellilere Kredi Nasıl Alınır? Engellilere Kredi Veren Bankalar Listesi

Engelli araç kredisi veren bankalar, ihtiyaç kredisi desteği sağlayanlar, konut kredisi verenler bulunmaktadır. Engelliler krediyi alabilmek için engelli maaşına sahip olmaları gerekmektedir. Üstelik bağlı olan engelli maaşına herhangi bir kurum ya da kuruluştan haciz koyulmamalıdır. Bu şartları sağlayan engelliler aşağıdaki bankalar kredi talebinde bulunabilirler.

SON DAKİKA FLAŞ HABER  Engellilere Kredi Veren Bankaların Faizi Ne Kadar? Engellilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2023 Var Mı?

 • Ziraat Engelli Kredisi

Ziraat Bankası engellilere faizsiz kredi 2023 yılı içerisinde vermiyor. Ancak uygun faiz oranlarıyla engellilere finansman desteği sağlamaktadır. Banka engellilere 60 ay vadeye kadar uzatabilen kredi desteği seçeneğini sunuyor.

 • PTT Engelli Kredisi

Ziraat Bankası engellilere faizsiz kredi vermediği gibi aynı durum PTT için de geçerlidir. PTT’den kredi alabilmek için bazı şartlar talep etmektedir. PTT’nin engelli vatandaşlardan istediği şartlar şu şekildedir:

 • Öncelikle PTT’den kredi talebinde bulunacak engellinin en az 18, en fazla da 81 yaşında bulunması gerekmektedir. Bu yaş aralığında bulunmayan engelli vatandaşlar kredi talebinde bulunamamaktadır.
 • PTT engelli kredisi için başvuracak vatandaşların engelli maaşı olmalıdır. Engelli maaşında herhangi bir şekilde haciz bulunan vatandaşlar kredi talep edememektedirler. Kredi talep etseler bile kredi onayı alamamaktadırlar.
 • Engelli maaşını PTT üzerinden almayanlar ya da kredi talebinde bulunurken farklı bankadaki engelli maaşını PTT’ye taşımayanlar engelli kredisi talebinde bulunamamaktadırlar.
 • Son olarak engellilere kredi veren bankalar arasındaki PTT, zihinsel engelli grubundaki vatandaşlara kredi onayı vermemektedir. Zihinsel engelli dışındaki diğer engel gruplarındaki vatandaşların kredisi onaylanmaktadır.

 

Engellilere Devlet Kredi Veriyor Mu? Engellilere Kredi Veren Bankalar Devlet Destekli Mi?

PTT ve Ziraat Bankası engellilere faizsiz kredi hesaplama yapılamamaktadır. Çünkü iki banka da engellilere kredi onaylasa bile faiz uygulamaktadır. Bu nedenle verilen kredilerin devlet destekli olmadığını söyleyebiliriz. Devlet destekli olarak sunulan krediler başladığında faiz oranları ya düşük, ya da sıfır şekilde tanımlanmaktadır.

Engelli vatandaşlar eğer borca sahiplerse ve engellilere kredi veren bankalar tarafından verilen kredi tutarları yeterli gelmiyorsa borç kapatma kredisine başvuru yapabilirler. Devlet destekli borç kapatma kredisi 2023 için şartları ve bankaları incelemek için ilgili haberimize gidebilirsiniz. Eğer düzenli bir geliriniz varsa hemen devlet desteğiyle sunulan borç kapatma kredisi için başvurunuzu yapabilirsiniz.

SON DAKİKA FLAŞ HABER  Kredi Kartı Aidat iadesi Alma 2023! Kredi Kartı Aidat iadesi Almak İsteyenler Başvurusunu Yapsın

Engelli Hibe Kredisi Nasıl Alınır? Engellilere Kredi Veren Bankalar Hibe Ediyor Mu?

Engelli hibe kredisi iş kurmayı düşünen engelli vatandaşlara devlet destekli verilen miktarlardır. Hibeler devlet desteklidir. Zihinsel, görme, psikolojik, ortopedik ve diğer tüm engel grupları bu hibeden yararlanmaktadır. Ancak bankalar verdikleri kredileri hibe etmemektedir. Hibe desteği alabilmek için bazı şartlar söz konusudur:

 • Engelli hibe kredisi alabilmek için en az %40 oranında engelli raporuna sahip olmanız gerekmektedir. Raporu bulunmayanlar ya da engel oranı %40’ın altında bulunan vatandaşlar desteği engelli kategorisi içerisinden alamazlar.
 • Hibe desteğini alabilmek için bir iş kurmayı düşünmelisiniz ve tüm planlarınızı yapmalısınız.
 • E-devlet üzerinden online ve ücretsiz girişimcilik eğitimini almalısınız.
 • Girişimcilik eğitimini tamamladıktan sonra projenizle ilgili evrakları KOSGEB sitesinden alarak doldurmalı ve İŞKUR aracılığıyla başvurunuzu yapmalısınız. Böylece engellilere kredi veren bankalar için faiz ödemek yerine işinizi kurup hibe desteği alabilirsiniz.
 • Engelli hibe desteği borcu olan ya da ihtiyaçlarını karşılamak isteyen engelli vatandaşlara verilmez. Sadece engelli olup iş kurmak isteyenlere verilmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.