Fizyoterapist Maaşları 2023 için Açıklandı! Fizyoterapist Maaşları 2023 için Ne Kadar?

Fizyoterapist Maaşları 2023 için Açıklandı! Fizyoterapist Maaşları 2023 için Ne Kadar?

Fizyoterapist maaşları 2023 yılı için güncel verilerle açıklandı. Üniversite tercihi yapacak adaylar için açıklanan maaşlar ile adaylar daha kolay tercih yapabilecekler. Fizyoterapist 2023 yılı için güncel verilerle haberimizde! Maaşları incelemeden tercihinizi yapmayın.

ABONE OL
06/26/2023 12:40
Fizyoterapist Maaşları 2023 için Açıklandı! Fizyoterapist Maaşları 2023 için Ne Kadar?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

4 yıllık Fizyoterapist maaşları 2023 yılındaki güncel verilerle açıklandı. Asgari ücret üzerinden belirlenen maaşlar asgari ücret artış gösterdikçe yükselişe geçmektedir. Eğer aklınızda fizyoterapi okumak varsa öncelikle maaşları ve iş olanaklarına göz atmanızda fayda var. Haberimizden meslekte alınan en yüksek, en düşük, ortalama maaş bandını anında görebilirsiniz.

2 yıllık Fizyoterapist maaşları 2023 yılında 4 yıllık mezunlara göre daha düşük seviyeden izlemektedir. Ancak yine de yazılabilecek bölümler arasındadır. Dolayısıyla eğer 4 yıllık bölüme puanınız yetmezse TYT puanınızla 2 senelik bölümü tercih edebilirsiniz.

Fizyoterapistler Devlette Ne Kadar Maaş Alıyor?

Fizyoterapist maaşı devlet 2023 yılı için belirlendi. Buna göre devlet kurumlarına atarak Fizyoterapistlik yapacak olan adaylar en az 16.500 TL, en fazla ise 19.500 TL almaktadır. Yeni gelecek memur zammıyla beraber bu oranlar artacaktır. Dolayısıyla Fizyoterapist maaşları 2023 skalasının devlet için memur zamlarından önceki hali bu şekildedir.

Fizyoterapistler Özelde Ne Kadar Maaş Alır?

Fizyoterapist maaşı devlet ve özel arasında farklılaşmaktadır. Kurumlar arasındaki fark özel şirkete bağlı olarak azalabildiği gibi artabilmektedir. Asgari ücrete zaman gelmeden önce özeldeki en düşük maaş 10.500 TL’ydi. En fazla ise 27.990 TL olarak karşımıza çıkmaktaydı. Asgari ücret zammının uygulanmaya başlanmasıyla birlikte Fizyoterapist 2023 maaşları özel sektörde de artış gösterecek.

Uzman Fizyoterapist Ne Kadar Maaş Alır?

Uzman Fizyoterapist maaşları yeni mezunlar ile karşılaştırıldığı zaman daha yüksek ücret almaktadırlar. Tabi uzmanlar arasında da fiyat farklılıkları ortaya çıkmaktadır. Örneğin Acıbadem Hastanesi Fizyoterapist maaşları ile diğer özel hastanelerdeki personelin maaşları arasında farklılıklar söz konusudur. Ancak genel olarak uzman için en düşük maaş 41.840 TL, en fazla 52.310 TL olarak belirlenmektedir. Fizyoterapist maaşları 2023 yılı için ilden ile ve kurumdan kuruma değişiklik göstermektedir.

SON DAKİKA FLAŞ HABER  Banka Memuru Maaşları 2023 Ne Kadar?

Yurtdışında Fizyoterapist maaşları ülkemizle karşılaştırıldığı zaman daha yüksek bantta seyretmektedir. Özellikle nüfusu yaşlı olan ülkelerde mesleğe ihtiyaç olduğundan dolayı maaşlar artış gösterebilmektedir. Örneğin; yaşlı nüfusa sahip Almanya Fizyoterapist maaşı diğer Avrupa ülkelerine nazaran daha yüksektir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.