Geriye Dönük Kredi Kartı Ekstresi Nasıl Alınır? Geriye Dönük Kredi Kartı Ekstresi 2023
 • Personel Maaşları
 • Kredi
 • Geriye Dönük Kredi Kartı Ekstresi Nasıl Alınır? Geriye Dönük Kredi Kartı Ekstresi 2023

Geriye Dönük Kredi Kartı Ekstresi Nasıl Alınır? Geriye Dönük Kredi Kartı Ekstresi 2023

ABONE OL
08/01/2023 10:48
Geriye Dönük Kredi Kartı Ekstresi Nasıl Alınır? Geriye Dönük Kredi Kartı Ekstresi 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geriye dönük kredi kartı ekstresi almak isteyenler bir hayli fazla. Özellikle harcadığı miktardan daha fazla kredi kartı borcu miktarı ödediğini düşünenler geri dönük ekstre talep edebilmektedirler. Ayrıca eski tarihlerde yaptığı harcamaları görmek isteyenler için de güzel bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. 10 yıllık hesap hareketlerine kadar geriye gitmek isteyenlere bankaların avantajlı hizmeti bulunuyor.

Geriye dönük kredi kartı ekstresi almak isteyip bir türlü başaramayanlara adım adım anlattık. Eğer siz de 5 yıllık hesap hareketleri, 10 yıllık hareketleri görmek istiyorsanız hemen haberimize göz atabilirsiniz.

Banka Hesap Hareketleri En Fazla Kaç Yıl Saklanır? Geriye Dönük Kredi Kartı Ekstresi Alınır Mı?

Geçmiş yıllara ait hesap dökümü herkes tarafından merak edilmektedir. Kredi kartı kullananlar, bankalarda hesabı bulunanlar, banka hesap kartı kullananlar ya da kıymetli maden alış ve satışı yapanlar geriye dönük işlemlerine bakmak istemektedirler. Bu durumda karşımıza bankaların geriye dönük hesap ekstresi alma hizmeti çıkmaktadır.

Geriye dönük kredi kartı ekstresi ve hesap ekstresi alınabilmektedir. Bu hizmet kanunlarla resmi bir şekilde korunmaktadır. Bankalar müşterilerinin hesap ve kredi kartı hareketlerini 10 yıl boyunca saklamakla mükelleftirler. Dolayısıyla bundan 10 yıllık hesap hareketleri rahat bir şekilde görülebilmektedir.

Geriye Dönük Kredi Kartı Ekstresi Nasıl Alınır Yapı Kredi?

Geriye dönük hesap ekstresi nasıl alınır merak edenler için haberimizde ilk banka olarak Yapı Kredi Bankasını açıklamaktayız. Aşağıdaki adımları takip ederek Yapı Kredi müşterileri 5 yıllık hesap hareketleri ve 10 yıllık hareketlerini rahat bir şekilde görebilmektedirler:

 • Yapı Kredi internet bankacılığını kullanarak geriye dönük kredi kartı ekstresi almanız mümkündür. Bunun için internet bankacılığınıza giriş yaptıktan sonra Kartlarım menüsüne giriniz. Kart Hizmetleri, ardından Diğer İşlemler ve Yetkilendirme adımlarını takip ederek geriye dönük ekstrelerinizi anında görebilirsiniz.
 • 444 0 444 telefon numarasını arayarak 1 ve ardından tekrar 1 tuşlamalarını yaptıktan sonra geriye dönük ekstrenizi telefon yoluyla öğrenebilirsiniz.
 • Son olarak SMS aracılığıyla geriye dönük ekstrenizi almak için ekstre ve TC kimlik numaranızı mesaj bölümüne yazarak 4454’e mesaj gönderebilirsiniz.
SON DAKİKA FLAŞ HABER  Engellilere Kredi Veren Bankalar Açıklandı! Engellilere Kredi Veren Bankalar 2023 Şartları

Geri Dönük Kredi Kartı Ekstresi Nasıl Alınır Vakıfbank?

Kredi kartı ekstresi nasıl alınır merak eden Vakıfbank müşteri için adımları açıkladık. Eğer Vakıfbank üzerinden kredi kartı kullanıyorsanız aşağıdaki adımlarla beraber kredi kartı ekstrenizi görebilirsiniz:

 • EKSTRE kelimesini yazarak 5724’e kısa mesaj atmanız halinde geriye dönük kredi kartı ekstresi almanız mümkündür.
 • Telefon aracılığıyla Vakıfbank müşteri hizmetleri numarası olan 0850 222 0 724’ü arayabilir ve ekstre bilgilerinizi sorabilirsiniz.
 • Ayrıca Vakıfbank mobil uygulamasından ya da internet bankacılığından ekstre geçmişinize erişim sağlayabilirsiniz.

Geriye Dönük Kredi Kartı Ekstresi Nasıl Alınır Akbank?

Vakıfbank geriye dönük hesap ekstresi nasıl alınır açıkladıktan sonra haberimize Akbank ile devam ediyoruz. Akbank müşterisi olanlar için 10 yıllık hesap hareketleri görme yöntemi aşağıdaki gibidir:

 • Geriye dönük kredi kartı ekstresi Akbank üzerinden almak için Akbank internet bankacılığına giriş yapmalısınız. Buradan Kartlarım ve Kredi Kartlarım menülerine girmelisiniz. Ayarlar ve Ekstre Gönderim Tercihleri sekmelerini takip ederek geçmiş ekstrelerinizi rahatlıkla görebilirsiniz.
 • 444 25 25 no’lu müşteri hizmetlerini aramanız halinde 5 yıllık hesap hareketleri ve daha fazlasını talep edebilirsiniz.
 • Mesaj bölümünden E yazarak 4566’ya mesaj atmanız halinde yine ekstre bilgileriniz size gönderilmektedir.

Geriye Dönük Hesap Ekstresi Nasıl Alınır İş Bankası? – Geri Dönük Kredi Kartı Ekstresi Alma

Geçmiş yıllara ait hesap dökümü almak isteyen İş Bankası müşterileri için adımlar oldukça basittir. İşte 10 yıllık hesap hareketleri görmek isteyen İş Bankası müşterilerinin takip etmesi gereken adımlar:

 • Maximum Mobil uygulamasına giriş yaparak Kartlarım menüsüne girerek kart seçiminizi yapınız. Sonrasında Kart Harcamalarım menüsüne giriniz. İşlemler ve Dönem Seçimi adımlarını takip ediniz. Son olarak Dijital Hesap Özeti menüsünden geriye dönük kredi kartı ekstresi
 • 0850 724 0 724 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak istediğiniz zaman aralığındaki kredi kartı ekstrenizi talep edebilirsiniz.
 • İşbankası internet şubesine giriş yapmanız halinde Belgelerim menüsüne girerek geriye 5 yıllık hesap hareketleri ve 10 yıla kadar olan işlemlerinizi talep edebilirsiniz.
SON DAKİKA FLAŞ HABER  Krediyi Başka Bankaya Taşımak Artık Mümkün! Krediyi Başka Bankaya Taşımak İsteyenler için Adımlar 2023

Geriye Dönük Kredi Kartı Ekstresi Nasıl Alınır Halkbank?

Geriye dönük hesap ekstresi nasıl alınır sorusu soran Halkbank müşterileri için son olarak takip edilmesi gereken adımları aşağıda açıkladık:

 • Halkbank şubelerine giderek aktif olarak kullandığınız mail adresinizi banka yetkilisine iletmeniz halinde özet alabilirsiniz. Geriye dönük kredi kartı ekstresi mail yoluyla Halkbank için alınabilmektedir.
 • 0850 222 0 400 numaralı Halkbank Diyalog sistemine ulaşarak 10 yıllık hesap hareketleri talep edebilmektesiniz.
 • Halkbank internet şubesine giriş yapmanız halinde Kredi Kart menüsünden Ekstre Başvurusu menüsüne tıklayarak yine geriye dönük kredi kartı ekstresi talep yapabilmektesiniz. Eğer henüz bir kredi kartınız yoksa kredi kartı başvurusu nasıl yapılır haberimizi okuyabilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.