Martı Personel Maaşları

Martı Personel Maaşları

ABONE OL
08/10/2023 12:18
Martı Personel Maaşları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Martı Personel Maaşları, son günler de oldukça popüler hale gelen ve bir çok kişinin kullandığı Martı şirketin de çalışmayı bir çok kişi istemekte ve Martı Personel Maaşları, Martı Çalışma Şartları, Martı İzin Günleri gibi konuları merak etmektedir.

Yazımız da sizler için Martı şirketi hakkında tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Martı Personel Maaşları

Martı şirketleri bünyesinde çalışan çeşitli meslek grupları mevcuttur. Bunlar mühendisler, scooter şarj ekibi, scooterlerin çalışma düzeninden sorumlu teknisyenlerdir. Söz konusu martı personellerinin 2023 yılı temmuz ayı itibariyle maaşları yaklaşık ve tahmini olarak:

  • Martı Mühendis Maaşları – 17.000 TL ile 18.000 TL civarlarında
  • Martı Şarj Ekibi – 12.000 TL ile 13.500 TL civarlarında
  • Martı Teknisyenleri – 12.000 TL ile 13.000 TL civarlarında

 

Martı Şarj Ekibi Personel Maaşları

Belirli bir süre kullanıldıktan sonra şarj edilmesi gereken scooterleri toplayıp şarj eden belirli bir personel ekibi mevcuttur. Söz konusu Martı Şarj ekibi personelleri 2023 yılı temmuz ayı itibariyle tahmini ve yaklaşık olarak:

  • 12.000 TL ile 13.500 TL arasında bir aylık maaş elde etmektedir.

Martı ’da Çalışmak İçin Aranan Kriterler

Bünyesine personel almak isteyen her firma veya şirkette olduğu gibi “Martı” şirketi özelinde de işe başlayabilmek için adayların karşılaması gereken şartlar mevcuttur. Oğuz Alper Öktem Youtube kanalında da söylendiği gibi Martı çalışanlarında aranan kriterler:

  • Bireyin genel zekâsı
  • Problem çözme iştahı
  • Ekip içi uyumu
  • Güvenirliği ve sadakati
SON DAKİKA FLAŞ HABER  A101 Personel Maaşları ve Çalışma Şartları

Yeni işe alınma sürecinde olan adaylardan genellikle sektörde bilgili olması veya daha önceden başvurduğu işte tecrübeli olması beklenir. Martı şirketi, bahsedilen bu tecrübe ve bilginin sonradan öğretilebileceği ancak yukarı sıraladığımız maddelerin ise öğretilemeyip bireyde bulunması gerektiğini savunmaktadır. İş ahlakı ve mesleki iştahlılık kavramları üzerine bir işe alım kriteri inşa etmişlerdir.

Martı Nasıl Kullanılır?

Martı scooterlerini kullanmak diğer scooterleri kullanmaya oldukça benzemektedir. Scooterin sağ tarafında bulunan gaz kolunu hızlanması ve harekete geçmesi için çevirmeniz gerekmektedir. Kolu çevirdiğinizde scooter ileri doğru harekete geçecektir. Ancak ilk hareket aşamasında destek ayağınızla yerden hafif bir itme şeklinde destek almanız gerekmektedir.

Martı Nerede Bulunur?

Martı scooterleri sokakta yayılmış halde bulunmaktadır. Son kullanıcı scooteri nereye bıraktıysa sizde o bölgeden alıp kullanabilirsiniz. Ancak bunun için telefonunuza martı uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Aktif olarak martıların nerede bulunduğunu uygulamadan görüp ona göre size en yakın yerden alıp kullanabilirsiniz.

Martı ‘yı Kimler Kullanabilir?

Martı ’yı 15 yaşını doldurmuş olan bütün bireyler kullanabilir.  Bu yaş sınırının altındaki bireyler güvenlik açısından martı scooterlerini kullanmamalıdır. Kullanım sırasında insanlarla karşılaşıldığı hatta zaman zaman arabalarla bile denk gelindiği düşünülürse kimsenin can güvenliğinin tehlikeye girmemesi açısından bu yaş sınırı oldukça mantıklıdır.

Martı Kullanmak İçin Ehliyet Zorunlu Mudur?

Martı scooterlerini kullanmak ehliyet zorunlu değildir. Bireylerin ekstra olarak gidip ehliyet çıkarmalarına lüzum yoktur. Ancak bu demek değildir ki herkes kafasına göre dikkat etmeden kullanabilir. Toplum içerisinde kullandığınız zaman insanlara çarpmamaya ve bireylere rahatsızlık vermemeye dikkat etmelisiniz.

Martı Hızlı Mı? Yokuş Çıkabilir Mi?

Martı scooterlerinin belirli bir hız limiti vardır. Bu hız limiti 18 km/sa miktarındadır. Aynı zamanda yokuş aşağı giderken de can güvenliği için otomatik fren sistemi mevcuttur. Yokuş çıkma işleminde ise çok hızlı olmasa da başarılıdır. Martıya binmediğiniz taktirde o yokuşu yürüyerek çıkacağınızı düşündüğünüzde işinizi bir hayli kolaylaştırmaktadır.

SON DAKİKA FLAŞ HABER  ŞOK Personel Maaşları Ne Kadar?

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.