Türk Telekom Personel Maaşları ve Çalışma Koşulları

Türk Telekom Personel Maaşları ve Çalışma Koşulları

Türk Telekom Personel Maaşları ve Çalışma Koşulları, hakkında bir çok kişi bilgi almaya çalışmakta ve Türk Telekom Personel Alımı nasıl yapılır, konusunda araştırma yapmaktadır. Türk Telekom Çalışma Koşulları oldukça iyi olmakla beraber çalışan hakları oldukça iyi korunmaktadır.

ABONE OL
12/13/2023 22:22
Türk Telekom Personel Maaşları ve Çalışma Koşulları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Telekom Personel Maaşları ve Çalışma Koşulları, hakkında bir çok kişi bilgi almaya çalışmakta ve Türk Telekom Personel Alımı nasıl yapılır, konusunda araştırma yapmaktadır. Türk Telekom Çalışma Koşulları oldukça iyi olmakla beraber çalışan hakları oldukça iyi korunmaktadır. Yazımızda Türk Telekom Personel Maaşları ve Çalışma Koşulları hakkında detaylı bilgiye ulaşabileceğiniz gibi, Türk Telekom çalışanlarının elde edeceği hak ve imkan sıralamaları şu şekildedir.

Türk Telekom Çalışma Koşulları;

 1. Türk Telekom çalışan maaşları
 2. İnsan kaynakları politikaları
 3. Çalışan hakları
 4. Şeffaflık ilkesi
 5. Maaş belirleme süreci
 6. İş güvencesi
 7. Transparan iletişim
 8. Çalışan memnuniyeti
 9. Toplumsal sorumluluk
 10. Kurumsal aidiyet
 11. Performans değerlendirmesi
 12. Kariyer gelişimi
 13. Sosyal projeler
 14. İş sözleşmeleri
 15. Finansal performans
 16. Çalışanlarla etkileşim
 17. Adil çalışma ortamı
 18. İnsan odaklı şirket kültürü

Türk Telekom’da Çalışmak İçin Gerekenler

Türk Telekom bir telekomünikasyon yani haberleşme ve iletişim şirketidir. İnsanlar arasındaki yurt içi veya duruma göre yurt dışı iletişimi sağlayan en büyük kuruluşlardan bir tanesidir. Bu büyük şirketin bir parçası olmak isterseniz de elbette ki sağlamanız gereken çeşitli şartlar olacaktır. Bu şartlar aşağıda sıralanmıştır:

 • Eğer direkt olarak insanlarla kontak halinde olacağınız bir pozisyonda çalışıyorsanız (örneğin çağrı merkezlerindeki gibi) yüksek bir iletişim becerisine sahip olmalısınız
 • Çalışmak istediğiniz pozisyona göre farklılık gösterse de artık üniversite mezunu olmak neredeyse çoğu meslekte zaten bireyde olduğu kabul edilen bir şart haline geldi bu sebeple lise mezunu olarak çeşitli alanlarda iş bulabilseniz bile hedefiniz yüksekse lise diploması yeterli olmayacaktır. Üniversitelerin iletişim bölümlerinden mezun olmanız avantaj sağlayacaktır.
 • Erkek adayların askerlikle ilişiği olmaması gerekmektedir veya belirli bir süre tecil edilmelidir.
 • Sicilinde yüz kızartıcı (kapkaççılık, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık…) suç kaydı olmamalıdır.
 • Yurt dışına açılma isteği olanların yabancı dile ilgi duyması gerekmektedir.
SON DAKİKA FLAŞ HABER  Hostes Kabin Memuru Maaşları 2024 – Ne Kadar? THY Pegasus SunExpress Qatar Airways!

Türk Telekom Çalışma Şartları

Türk Telekom’da çalışmak isteyen bireyler doğal olarak çalışma şartlarını da merak etmektedir:

 • Yasal zorunluluk olan haftada maksimum 45 saat çalışma süresi ve haftada 1 gün izin yapma hakkı mevcuttur.
 • Eğer Türk Telekom bayilerinde çalışıyorsanız izin günleri bulunduğunuz şube dinamiklerine göre değişiklik gösterebilir. Çalışanların müsaitlik duruma göre şube müdürleri tarafından mesailer ve izinler farklılık gösterebilir veya belirli bir düzen mevcutsa sabitlenebilir.
 • Yemek masraflı şirket tarafından karşılanmaktadır. Karşılanış şekli farklılık gösterebilir.
 • Özellikle genç ve üniversiteden yeni mezun adaylara yönelik hazırlanan eğitimli programlar mevcuttur. Adaylar bu programları takip edip başvuru yapabilir.
 • Mesai saatleri içerisinde çalışanlar için mola hakkı mevcuttur.
 • 12.30-13.30 öğle arası mevcuttur.
 • Hafta sonları hizmet vermemektedir.

Vodafone Personel Maaşları ve Çalışma Koşulları

Türk Telekom Çalışma Saatleri

 • 08.30-17.30
 • 10.00-21.00

Bazı Türk Telekom şubelerinin kapanış saati 21.00’dır. Ancak bazı şubelerde de kapanış saati 17.30 saatlerine gerileyebilmektedir. Gitmek istediğiniz şubenin kapanışına bakmanız sizin için iyi olacaktır.

 

Türk Telekom Personel Maaşları

Şube Müdürü – 15.500 TL ile 17.000 TL

Satış Danışmanı – 12.000 TL ile 13.500 TL

Çağrı Merkezi Operatörü – 11.500 TL ile 13.000 TL

Mühendis – 23.000 TL ile 24.000 TL

Verilen bu rakamlar yaklaşık ve ortalama olarak düşünülüp değerlendirilmiştir.

Türk Telekom Şube Müdürü Maaşları Ne kadar?

Türk Telekom Şube Müdürleri, şube içerisindeki en yetkili ve en çok gelir elde eden kişilerdendir. Şube içerisindeki ürünlerden, personellerin sorumluluğuna kadar çoğu yetki şube müdürlerindedir.

2023 yılı temmuz ayı zamlarından sonra Türk Telekom şube müdürleri diğer iletişim şirketlerinin mağaza müdürlerine yaklaşık ve benzer maaş elde ettiği düşünülmektedir ki bu rakam:

 • 15.500 TL ile 17.000 TL civarlarındadır.
SON DAKİKA FLAŞ HABER  Martı Personel Maaşları

Türk Telekom Mühendis Maaşları Ne Kadar?

Haberleşme araçlarının veya şirket içerisinde çalışılan projelerin arka planlarında yer alan kişiler mühendislerdir. Türkiye’de telekomünikasyon şirketlerinde çalışan mühendisler genel olarak benzer maaşlar elde etse de kendini yetiştirip özel projeler tasarlayan vizyonu yüksek kişiler bu topluluktan sıyrılmaktadır. İstisnalar haricinde ortalama ve yaklaşık olarak Türk Telekom mühendis maaşları 2023 yılı temmuz ayından itibariyle:

 • 23.000 TL ile 24.000 TL civarlarındadır.

Türk Telekom Satış Danışmanı Maaşları Ne Kadar?

Şube içerisindeki ürünlerin müşteriye aktarılmasında çok ciddi bir rolü olan satış danışmanlarının aylık maaşları merak edilmektedir. 2023 yılı temmuz zamlarından sonra yaklaşık olarak bir Türk Telekom Satış Danışmanı maaşı aylık:

 • 12.000 TL ile 13.500 TL civarlarında olduğu düşünülmektedir.

Türk Telekom Çağrı Merkezi Operatörü Maaşları Ne Kadar?

Aylık internet, telefon gibi tarife ve fırsatlar hakkında müşteriyi bilgilendirmek amaçlı çalışan çağrı merkezi operatörleri vatandaşlarla telefon aracılığıyla iletişime geçerek çalışmaktadır. Türk Telekom Çağrı Merkezi Operatörlerinin 2023 yılının temmuz ayından sonra asgari ücret civarında bir aylık maaş aldığı düşünülmektedir ki:

 • 11.500 TL ile 13.000 TL kıyılarına denk gelmektedir.

Türk Telekom’da Çalışmak İçin Üniversite Okumak Şart Mı?

Türk Telekom gibi telekomünikasyon şirketleri üniversiteli gençlere çok faydalı staj imkanları ve eğitimli programlar sunmaktadır. Bu sebeple üniversite okumanız size çok ciddi fayda sağlayacaktır.

Türk Telekom’da Çalışmak İçin Lise Mezunu Olmak Yeterli Mi?

Türk Telekom şirketlerinin, çalışmak istediğiniz unvana göre akademik yeterlilik istekleri değişmektedir. Direkt ana şirketlerde çalışıp daha yüksek hedeflere sahipseniz lise mezunu olmak yeterli olmayacaktır. Ancak lise diplomasının yettiği alanlar da vardır.

Türk Telekom Personel Alım İlanları

Türk Telekom bünyesin de çalışmak isteyen kişiler mevcut Türk Telekom Personel Alım İlanlarını Buradan İnceleyebilirsiniz.

SON DAKİKA FLAŞ HABER  A101 Personel Maaşları ve Çalışma Şartları

Güncel Türk Telekom İş İlanları Şu Şekildedir;

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.