Turkcell Personel Maaşları ve Çalışma Koşulları

Turkcell Personel Maaşları ve Çalışma Koşulları

ABONE OL
08/07/2023 10:32
Turkcell Personel Maaşları ve Çalışma Koşulları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Turkcell Personel Maaşları ve Çalışma Koşulları nedir? Konusu bir çok kişi merak edilmektedir. Turkcell Personel Maaşı hem Turkcell Genel Merkez ve Turkcell Mağazaları olarak farklılık göstermektedir. Turkcell Satış Danışmanı Maaşları, Turkcell Mağaza Müdürü Maaşları en çok merak edilen konulardan bir tanesidir.

Turkcell Maaşları başta olmak Turkcell şirketinde çalışma şartları ile ilgili tüm detaylara yazımızda yer verilmiştir.

Turkcell’de Çalışmak İçin Gerekenler

Türkiye’nin önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden biri olan Turkcell şubelerinde çalışabilmek, belirli ön koşullara dayanmaktadır. Bünyesine personel alımı yapmak isteyen şubelerin adaylar üzerinde olmasını zorunlu kıldığı gerekli şartlar mevcuttur. Son yıllarda personel yatırımlarını gençlere yapan Turkcell, üniversite öğrencilerine ve yeni mezunlara oldukça büyük fırsatlar tanımaktadır. Söz konusu adayların ise karşılaması gereken çeşitli şartlar vardır ki bu şartlar:

 • Lisans (üniversite) eğitimini tamamlamış olmak
 • Yabancı dile yatkın olmak
 • Üniversitede görülen eğitim süresi boyunca aktif ve donanımlı bir öğrencilik geçirmiş olmak (üniversitelerin topluluklarında görev alıp, çeşitli sosyal faaliyetler düzenleyip ve katılmak…)
 • İnsanlarla iletişim halinde olunacağı için güler yüzlü olmak
 • Hitabet yeteneği ve diksiyon kabiliyetine sahip olmak

Sıralanan bu şartlara sahip olmak, işe alım sürecinde adayları oldukça öne taşıyacaktır.

Turkcell Çalışma Şartları

Turkcell şubelerinin mevcut çalışma şartları aşağıda sıralandığı gibidir:

 • Turkcell personelleri güncel yasa gereği diğer meslek personelleri gibi haftada en fazla 45 saat mesai yapabilmektedir. Ek mesai yapılması durumunda personellere ücret ödenmektedir.
 • Sabahçı ve akşamcı olarak vardiya sistemleri mevcuttur. Mağaza müdürleri tarafından çalışma saatleri belirlenmektedir.
 • Yemek masrafları bazı şubelerde karşılanmaktadır.
 • Çalışanların mesai saatleri içerisinde mola hakları vardır.
 • Bazı şubelerde prim sistemi mevcuttur. Bağladığınız veya satış yaptığınız müşteri başına ek ücret kazanma ihtimaliniz vardır.
 • Haftalık 1 gün izin yapma hakkınız vardır. Ancak bu izin günü memurlar gibi sabit bir pazar günü gibi değildir. Çalıştığınız şube içerisindeki dinamiklere ve diğer çalışanların uygunluğuna göre mağaza müdürleri tarafından izin günleri belirlenir.
SON DAKİKA FLAŞ HABER  ŞOK Personel Maaşları Ne Kadar?

Turkcell Çalışma Saatleri

Türkiye’de Turkcell bayilerinin çalışma saatleri neredeyse aynıdır. Bazı bölgelerde ufak farklılıklar olsa da genel olarak:

 • 08.30 – 21.30
 • 09.00 – 22.00

Saatlerine yakınlık göstermektedir.

 

Turkcell Personel Maaşları

Mağaza Müdürü – 15.000 TL ile 17.000 TL

Satış Danışmanı – 12.000 TL ile 13.500 TL

Kasa Görevlisi 12.000 TL ile 13.000 TL

Çağrı Merkezi Operatörü – 12.500 TL ile 13.000 TL

Pazarlama Stajyeri – 12.000 TL ile 12.500 TL

 

Turkcell Mağaza Müdürü Maaşları Ne Kadar?

Turkcell şubeleri içerisindeki personeller değerlendirildiğinde aylık gelir skalası en yüksek olan kişiler mağaza müdürleridir. Bayi içerisindeki en yetkili ve sorumlu kişiler olan mağaza müdürleri yaklaşık olarak:

 • 15.000 TL ile 17.000 TL civarlarındadır.

 

Turkcell Satış Danışmanı Maaşları Ne Kadar?

Müşterilerin talep ettikleri hizmete karşılık vermeye çalışan kişiler satış danışmanlarıdır. Örneğin müşterilerin istedikleri konuşma süresi, sms veya internet miktarına göre onlara uygun aylık paket hizmeti sunmakla görevlidirler. Turkcell Satış Danışmanları 2023 yılı temmuz ayından sonra yaklaşık olarak:

 • 12.000 TL ile 13.500 TL dolaylarındadır.

Turkcell Kasa Görevlisi Maaşları Ne Kadar?

2023 yılında asgari ücrete gelen zamlarla birlikte Turkcell şubeleri içerisindeki kasa görevlilerinin de maaşı artış göstermiştir. Bayi içerisindeki kasadan sorumlu olan Turkcell personelleri yaklaşık olarak asgari ücret kıyılarında bir aylık maaş elde etmektedir ki bu rakam:

 • 12.000 TL ile 13.000 TL miktarlarına karşılık gelmektedir.

Turkcell Çağrı Merkezi Operatörü Maaşları Ne Kadar?

Telefon üzerinden müşterilerle birinci ağızdan iletişime geçip onları güncel olan fırsat ve tarifeler hakkında bilgilendirmekle sorumlu olan çağrı merkezi çalışanları asgari ücret zammından sonra yaklaşık olarak:

 • 12.500 TL ile 13.000 TL civarlarında maaş almaktadır.
SON DAKİKA FLAŞ HABER  Türk Telekom Personel Maaşları ve Çalışma Koşulları

Turkcell Pazarlama Stajyeri Maaşları Ne Kadar?

Turkcell şubeleri içerisindeki ürünleri müşterilere tanıtmakla ve aynı zamanda söz konusu ürünleri pazarlamakla sorumlu olan kişiler pazarlama stajyerleridir. Müşterilere ürünü sunmakla görevli oldukları için ürün hakkındaki bilgileri oldukça önemlidir. 2023 yılında Turkcell pazarlama stajyerleri yaklaşık olarak:

 • 12.000 TL ile 12.500 TL civarlarında bir maaş almaktadır.

Turkcell’de Çalışmak İçin Lise Mezunu Olmak Şart Mı?

Turkcell gibi telekomünikasyon şirketlerinde çalışmak istediğiniz pozisyona göre lise mezunu olmak yeterlidir ancak Türkiye’deki güncel şartlarda iş yerleri sadece lise diplomasını yeterli görmemektedir.

Turkcell’de Çalışmak İçin Üniversite Okumak Şart Mı?

Turkcell gibi iletişim şirketlerinde çalışmak için üniversitelerin iletişim bölümlerinden mezun olmak oldukça önemlidir. Aynı zamanda son yıllarda yeni mezun olan üniversite öğrencilerine yatırımlar yapılmaktadır. Bu sebeple lisans eğitimi Turkcell şubeleri özelinde oldukça önemlidir.

VODAFONE PERSONEL MAAŞLARI ve ÇALIŞMA KOŞULLARI

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.