BİM Personel Maaşları ve Çalışma Koşulları

BİM Personel Maaşları ve Çalışma Koşulları

Yazımız da sizler için Bim Maaşları, Bim Kasiyer Maaşları, Bim İzin Günleri, Bim Çalışma Şartları başta olmak üzere tüm detaylara yer verdik.

ABONE OL
08/09/2023 17:26
BİM Personel Maaşları ve Çalışma Koşulları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BİM Personel Maaşları ve Çalışma Koşulları ülkemiz de büyük istihdam sağlayan ve tüm şehir ilçelerde bulunan Bim mağazaların da çalışmak isteyen kişiler için Bim Personel Maaşları, Bim Çalışma Şartları ve Bim İzin Günleri gibi bir çok konu merak edilmektedir.

Yazımız da sizler için Bim Maaşları, Bim Kasiyer Maaşları, Bim İzin Günleri, Bim Çalışma Şartları başta olmak üzere tüm detaylara yer verdik.

BİM ’de Çalışmak İçin Gerekenler

Ülkemizde neredeyse her markette olduğu gibi BİM (Birleşik Mağazalar A.Ş.) marketlerinde de çalışmak için gerekli koşullar mevcuttur. Aday kişi aşağıda sıraladığımız şartlara sahip olduğu sürece BİM’ de çalışmak için başvuru yapabilir ki bu şartlar:

 • Liseyi bitirmiş olmak
 • İnsanlarla iyi iletişim kurabilmek
 • Çalışmak isteyen aday erkekse şayet askerlikle ilişiği bulunmamak veya belirli bir süre tecil ettirmiş olmak
 • 18 yaşını tamamlamış olmak
 • Esnek mesai saatlerine hızlı uyum sağlayabilmek
 • Yüz kızartıcı suç işlememiş olmak (kapkaç, dolandırıcılık, hırsızlık…)

Sözü geçen bu şartların sağlanması halinde BİM’ de çalışmanın koşulları neredeyse yerine getirilmiş olur ve aday kişi başvurmak istediği BİM şubesine başvuru yapabilir.

BİM ’de Çalışmak İçin Gerekli Evraklar

BİM ’de çalışabilmek için çalışmak isteyen kişinin, başvuru esnasında ve öncesinde sahip olması gereken çeşitli evraklar vardır. Eğer aday kişi aşağıda sıraladığımız bu evraklara sahip değilse hem BİM ’e başvuru sırasında hem de diğer marketlere iş başvurusunda bulunduğunda sorunla karşılaşması muhtemeldir.

 • Temiz adli sicil kaydı
 • Lise diploması
 • Kimlik kopyası veya fotokopisi
 • Başvuru formu
 • Çalışmaya uygun olduğunu gösteren sağlık raporu
SON DAKİKA FLAŞ HABER  Aşçı Maaşları Ne Kadar?

Çalışmak isteyen kişide yukarıdaki evraklar mevcutsa %99 ihtimal bir sorunla karşılaşmayacaktır.

 

BİM Kasiyer Maaşları Ne Kadar?

BİM Personel Maaşları konusun da en çok ihtiyaç duyulan kısım kasiyer görevi olmaktadır. BİM ‘de personel unvanlarının en yaygını ve en temeli olan kasiyerlerin, aylık elde ettikleri maaş miktarı oldukça merak edilmektedir. 2023 yılının temmuz zamlarından sonra BİM kasiyerleri yaklaşık ve ortalama olarak;

 • 11.500 TL ile 12.800 TL arasında bir aylık maaş kazanmaktadır.

BİM Depo Sorumlusu Maaşları Ne Kadar?

BİM ‘de çalışan depo sorumluları;

 1. Depodaki malların sayımından
 2. Ürünlerin son kullanma tarihlerinden
 3. Depodaki alanın doluluğundan
 4. Yeni mal geleceği zaman depo planlamasından sorumludur.

Depo sorumlularının aylık maaşları ise yaklaşık olarak;

 • 13.000 TL civarlarındadır.

BİM Mağaza Müdürü Maaşları Ne Kadar?

BİM mağazaları içerisindeki en yetkili kişiler mağaza müdürleridir. Bim Personel Maaşları olarak mağaza da Bulunulan şubenin bütün denetimi ve sorumluluğu mağaza müdürlerindedir. Türkiye’de BİM’ de çalışan mağaza müdürleri, diğer marketlerde çalışan mağaza müdürleriyle yaklaşık olarak benzer maaşlar elde etmektedir. 2023 yılının temmuz ayı zamlarından sonra BİM mağaza müdürü yaklaşık ve ortalama olarak;

 • 18.000 TL kıyılarında aylık maaş elde etmektedir.

Bim Personel Maaşları

Bim Mağazaları başta olmak üzere bir çok çalışma alanı ve görev yerleri bulunmaktadır. Aşağıda Bim Mağazaların da çalışabileceğiniz görevler ve maaşları belirtilmiştir.

 • Bim Kasiyer Maaşı                  11.500 TL
 • Bim Mağaza Müdürü Maaşı 18.000 TL
 • Bim Depo Personeli Maaşı   13.000 TL

BİM Personel Çalışma Saatleri

BİM çalışma saatleri ülke içerisindeki market çalışma saatleriyle neredeyse aynıdır. Türkiye’de marketler genel olarak 09.00-21.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Bu saatler nadiren de olsa bölgeden bölgeye farklılık göstermektedir. Bu farklılık 09.30-21.30 veya 10.00-22.00 saatlerine denk düşmektedir.

SON DAKİKA FLAŞ HABER  Otobüs Şoförü Maaşları Ne Kadar? Otobüs Şoförü Nasıl Olunur?

BİM Personel izin Günleri

BİM personellerinin izin günleri çalışılan şubeye göre farklılık göstermektedir. İşe sabahçı yani 08.30-16.30 saatleri arasında çalışmak için giren biri kimi zaman da akşamcı olabilmektedir. Bu sebeple personellerin değişen vardiya sistemiyle paralel olarak izin günleri de personellerin isteği ve müsaitliği üzerine değişiklik gösterebilmektedir. Haftada 1 gün izin kullanma hakkına sahip olan personeller, bu haklarını iş arkadaşlarıyla anlaşarak uygun bir günde kullanabilecektir.

BİM ’de Çalışmak İçin Üniversite Okumak Şart mı?

BİM ‘de çalışmak için üniversite okumak şart değildir. Lise eğitiminizi tamamlayıp, diplomanızı almışsanız BİM ‘de çalışabilmenin akademik şartlarını tamamlamış demeksinizdir.

BİM ’de Çalışmak için Lise Mezunu Olmak Şart mı?

BİM ‘de çalışmak için lise mezunu olmak şarttır. Ülkemizde an itibariyle marketlerde çalışmak isteyen bireylerin lise diplomalarını almaları gerekmektedir. Çok nadir de olsa bazı marketler lise diploması istememektedir.

BİM Çalışma Şartları

BİM ‘de çalışmak isteyen kişiler, çalışma şartlarının nasıl olduğunu da bilmek istemektedir. BİM özelinde çalışma şartlarını sizin için sıraladık:

 • Sabahçı veya akşamcı olmak üzere vardiya sistemi mevcuttur.
 • Sabah vardiyası bazı bölgelerde ufak farklılıklar gösterse de genel olarak 08.30-16.30, akşam vardiyası ise 13.30-21.30 saatleri arasındadır.
 • Çalışanların yemek maliyetleri ya ekstra para olarak ya da personel yemeği olarak verilmektedir.
 • Eğer tam zamanlı (8 saat) çalışmıyorsanız yani işe yarı zamanlı olarak girdiyseniz günlük mesai saatiniz en fazla 6, haftada ise 30 saat olmak zorundadır.
 • Mağazaya ekstra mal geldiği bazı günlerde yoğunluk olabilmektedir. Yoğun olan günlerde ise bazı personeller ek mesai yapmaktadır ancak bu ek mesai ücreti personele ödenmektedir.
 • Haftada 1 gün izin yapma hakkınız vardır ancak bazı yerlerde işe ilk girdiğiniz için deneme sürecine tabii tutulursunuz bu sebeple ilk hafta izin yapamama ihtimaliniz de mevcuttur.
SON DAKİKA FLAŞ HABER  Gemi Kaptanı Maaşları Ne Kadar? Kaptan Nasıl Olunur?

BİM Deneme Süresi Ne Kadar?

Marketlerde, kafelerde veya bu tarz yerlerde işe yeni başlayan bireyler için genellikle deneme süresi 1-2 hafta civarlarındadır. Ancak BİM özelinde bu süre yaklaşık olarak 3 aydır.  İşe başladığınız ilk günlerde kalıcı olup olmadığınız, işe yatkın olup olmadığınız veya iş yerinde huzursuzluk çıkarıp çıkarmadığınız denenmektedir. Eğer toplum içerisinde ekip ve sükûnet halinde çalışmaya uygunsanız bu deneme süreçlerini rahatça atlatabilirsiniz.

BİM, AGİ Veriyor Mu?

AGİ yani Asgari geçim uygulaması 2023 yılı itibariyle yürürlükten kaldırılmıştır.

ŞOK PERSONEL MAAŞLARI NE KADAR?

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.