TOGG Personel Maaşları, TOGG Fabrikasın da  Çalışmak

TOGG Personel Maaşları, TOGG Fabrikasın da Çalışmak

ABONE OL
08/26/2023 15:16
TOGG Personel Maaşları, TOGG Fabrikasın da  Çalışmak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TOGG Personel Maaşları, TOGG Fabrikasın da Çalışmak; bir çok kişi tarafında arzu edilmekte ve araştırılmaktadır. Yerli üretim olan Togg Fabrika Çalışan Maaşları piyasa şartlarına göre daha yüksek olmakla birlikte, Togg araba üretim fabrikasın da çalışılabilecek bir çok bölüm bulunmaktadır.

TOGG Fabrika Personeli Maaşları, Togg Üretim Personeli Maaşları, Togg Montaj Personel Maaşları, Togg Teknisyen Maaşları, Togg Mühendis Maaşları hakkında tüm detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

TOGG Nedir? Açılımı Nedir?

TOGG yani “Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu” yurt içinde otomobil üretmeyi amaçlayan bir şirkettir. Kuruluşu 25 Haziran 2018’ e dayanan TOGG şirketi, seri üretime 29 Ekim 2022 yılında başlamıştır. Türkiye’nin kendi içerisinde otomobil üretip, üretilen bu otomobilleri vatandaşlarla buluşturmak amaçlı kurulan bu şirket, bünyesinde çeşitli pozisyonlarda personeller bulundurmaktadır. Söz konusu personellerin aldıkları aylık maaşlar ise merak edilmektedir. Bu yazımızda TOGG personellerinin aylık maaşlarını yaklaşık olarak düzenleyip sizlerle paylaştık.

TOGG’ da Çalışmak İçin Gerekenler

Otomobillerin üretim aşamasında çeşitli unvanlarda sayısız personel görev yapmaktadır. Ancak otomobilin yapım süreci düşünüldüğünde akla ilk olarak otomobilin parçaları ve bu parçaların birleştirilmesi gelmektedir. Elbette ki bu işlemler mühendislerden bağımsız düşünülemez. TOGG firmasında mühendis olarak görev yapabilmek ve üretim sürecine dahil olabilmek için gerekenler:

  • Üniversitelerin mühendislik fakültelerinden mezun olmak (eleman ihtiyacı olan mühendislik dalına göre başvuru yapılmalıdır)
  • İyi bir yabancı dile sahip olmak, yabancı tanıtım lansmanlarında özellikle İngilizce çok kritik bir rol oynamaktadır.
  • Daha önce bir şirkette mühendis olarak çalışmış kişiler işe alım sürecinde avantajlı olacaktır.
  • Mühendislik mesleğini sadece para kazanmak için yapan bireyler belirli bir süre sonra mesleki iştahlılık bakımından tıkanacaktır. Ancak kendini yetiştirmek isteyen ve uluslararası alana açılmak isteyen adaylar çalışma iştahlarıyla diğer mühendislerden sıyrılacaktır.
SON DAKİKA FLAŞ HABER  Turkcell Personel Maaşları ve Çalışma Koşulları

TOGG Personel Maaşları

TOGG Personel Maaşları

TOGG bünyesinde çeşitli pozisyonlarda çalışan personeller, üretim sürecinde bulunma unvanlarına göre aylık maaş elde etmektedirler. Maaş bütçesinin büyük bölümü kaplayanların ise mühendisler olduğunu düşünmek yanlış olmayacaktır. Bir de söz konusu mühendislerle birlikte çalışan teknisyenler mevcuttur ki onlar da üretim zincirinin en can alıcı noktasında görev yapmaktadır. Otomobilin vatandaşa ulaşmasına kadar geçerli olan bu üretim zincirinde görev yapan meslek erbaplarının aylık maaşları yaklaşık ve tahmini olarak şahsımca belirtilip, araştırılmıştır.

TOGG Teknisyen Maaşları

Otomobillerin teknik kısımlarından sorumlu olan, parçaların bütün halinde çalışıp çalışmadığını test eden teknisyenler 2023 yılı temmuz ayı itibariyle yapılan araştırmalarımız sonucu yaklaşık ve tahmini olarak:

  • 23.000 TL ile 25.000 TL kıyılarında aylık maaş elde etmektedir.

TOGG Mühendis Maaşları

Elektrik Elektronik Mühendisliği – 39.000 TL ile 42.000 TL

Makine Mühendisliği – 40.000 TL ile 42.000 TL

Teknisyenler – 23.000 TL ile 25.000 TL

TOGG Elektrik Elektronik Mühendisi Maaşları Ne Kadar?

TOGG şirketinin otomobillerini piyasa sürüş aşamalarında çok ciddi rol oynayan elektrik elektronik mühendisleri 2023 yılı temmuz ayı itibariyle:

  • 39.000 TL ile 42.000 TL civarlarındadır.

 

TOGG Makine Mühendisleri Maaşları Ne Kadar?

Otomobil parçalarının monte edilip aynı zamanda otomobilin genel yapısının tasarlanmasında görev yapan diğer bir mühendislik kolu makine mühendisliğidir. 2023 yılı temmuz ayı itibariyle TOGG makine mühendisleri yapılan araştırmalarımız sonucu yaklaşık ve tahmini olarak:

  • 40.000 TL ile 42.000 TL dolaylarındadır.

TOGG Ne Zaman Kuruldu?

TOGG, 25 Haziran 2018 tarihinde kurulmuştur.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.