Ayniyat Memuru Maaşları Ne Kadar?

Ayniyat Memuru Maaşları Ne Kadar?

Ayniyat memuru maaşları 2023 yılında yeni güncelleme ile birlikte artış gösterecek. Asgari ücrete yapılacak olan zammın kesinleşmesinden sonra gözler memur maaşlarına çevrildi. Zam bekleyen memur gruplarından ayniyat memuru maaşları 2023 ile ne kadar artış yaşayacak?

ABONE OL
07/24/2023 13:01
Ayniyat Memuru Maaşları Ne Kadar?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ayniyat saymanı nedir bilmeyenler için hemen açıklayalım. Kurumlarda ve fabrikalarda gelen malzemelerin sayımını, kontrolünü ve saklanmasını sağlayan memura verilen isimdir. Eğer ayniyat memuru olarak atandıysanız ya da atanmayı düşünüyorsanız maaşlarınıza zam geleceğinin müjdesini verelim.

Ayniyat memuru maaşları 2023 yılı içerisinde ne kadar olacak fazlasıyla merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni haftada açıklanması umulan memur zamları dört gözle bekleniyor. Ancak zamdan önce ayniyat memurlarının ne kadar maaş aldığına göz atalım…

Ayniyat Saymanı Maaşları Ne Kadar?

Ayniyat saymanı ne iş yapar sizlere açıklayalım. Bir kuruma gelen malzemeleri türüne, özelliğine göre ayırır. Daha sonra gelen malzemelerin sayımını yapar. Malzemelerin muayenelerini kontrol ederek muayenesi gerçekleştirilmeyen malzemeleri ayrı bir bölgeye ayırarak muhafaza eder. Malzemelerin raporunu hazırlar. Ayniyat memuru maaşları 2023 yılında başsaymanlar için 10 Bin TL ile 13 Bin TL arasında değişiyordu. Yeni zamdan sonra 15 Bin TL civarında olması bekleniyor.

Ayniyat Memuru Ne İş Yapar?

Ayniyat saymanları; taşınabilen mal kategorisine giren ürünlerin, ürünleri alan kişiye kadar süren ulaşım zinciri boyunca depolanması, sayılması, raporlanması ve kabul edilmesi süreçlerinde görev yapan kişilerdir.

Ayniyat Memuru 3600 Ek Göstergesi

3600 ek gösterge, memurların hem aktif iş hayatındaki aylık kazançlarını hem de emeklilik döneminde elde edecekleri maaşları yakından ilgilendirmektedir. Bu göstergenin artması emeklinin elde edeceği aylığın da artması yola açmaktadır.

Ayniyat saymanları özelinde 3600 ek gösterge verilmesi gündemi meşgul etmekle beraber 15 Ocak 2023‘ten başlayarak ayniyat saymanlarının 2800 ek gösterge üzerinden işlem görmesi kararlaştırılmıştı.

SON DAKİKA FLAŞ HABER  Fizyoterapist Maaşları 2023 için Açıklandı! Fizyoterapist Maaşları 2023 için Ne Kadar?

Bütün bu güncel gündem sonucunda 13 Mayıs 2023 tarihinde haberleştirilen haberde, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in 3600 ek göstergenin bütün birinci derece memurları kapsayacağını duyurmuştu.

Ayniyat Memuru Maaşları 2023

2023 yılının başında asgari ücret 8.506 TL iken ayniyat memurları yaklaşık olarak 10.500 TL ile 11.000 TL civarlarında bir maaş elde etmekteydi. 2023 yılının temmuz ayında en düşük memur maaşının 22.000 TL olarak belirlenmesiyle birlikte ayniyat memurlarının maaşı da yapılan zam oranı göz önüne alındığında yaklaşık olarak;

  • 23.000 TL kıyılarına yanaşmaktadır.

Ayniyat Memuru Zam Oranı

2023 yılının temmuz ayında, ayniyat memurları dahil olmak üzere bütün memurlara enflasyon farkı göz önünde bulundurularak %17,55 oranında zam yapılma projesi ortaya atılmıştır. Söz konusu zammın yanında bir de en düşük memur maaşının 22.000 TL olarak belirlenmesi, memurların aylık maaşlarındaki artış gündemini her geçen gün daha da fitillemektedir.

Ayniyat Saymanı 3600 Ek Gösterge Verilecek Mi?

Ayniyat sayması ek göstergesi kaç oldu 2023 yılının başında en fazla tartışılan konuların başında geliyordu. Memurlar 3600 ek göstergeyi talep ediyorlardı. Konuyla ilgili kararname Ocak 2023 döneminde yayınlandı. Ayniyat saymanı ek göstergesi 2800’e kadar çıkarıldı. Ancak 3600 olmadı. Ayniyat saymanı 3600 ek gösterge isterken sadece 1. Kademede olanlara 2800 ek gösterge verildi. Bu nedenle ayniyat memuru maaşları 2023 yılında memur zammına göre şekillenecek.

Ayniyat Memuru Maaşları 2023 için Ne Kadar Artacak?

Ayniyat memuru maaşları 2023 yılında zamlanarak yeni memur maaşlarına göre şekil alacak. 2023 yılının 1. Ayı ile 6. Ayı arasında eski zam üzerinden maaş alan memurlar, Temmuz ayı itibariyle artık zamlı maaşlarını alabilecekler. Kurban Bayramı’nın dönüşünde ayniyat memurlarının maaşlarına zam yapılması bekleniyor. Yeni gelen zam memur maaşlarının oranlarıyla aynı düzeyde gerçekleşecek.

SON DAKİKA FLAŞ HABER  Subay ve Astsubay Maaşları, Rütbelere Göre Asker Maaşları

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.