Memura Kira Yardımı Şartları Bekleniyor! Memura Kira Yardımı 2023 Şartları

Memura Kira Yardımı Şartları Bekleniyor! Memura Kira Yardımı 2023 Şartları

Memura kira yardımı 2023 yılında yapılması beklenen gelişmeler arasında yerini koruyor. Memurlar artan kira fiyatlarına karşı maaşlarını yetiştirememeye başladılar. Durumdan şikayetçi olan memurlara ilaç gibi bir haber geliyor. Memura kira yardımı 2023 yılında verilecek!

ABONE OL
12/24/2023 03:52
Memura Kira Yardımı Şartları Bekleniyor! Memura Kira Yardımı 2023 Şartları
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Memura kira yardımı ne zaman verilecek herkes tarafından merak ediliyor. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan ve görevini yapmaya devam eden memurlar kiralara karşı gelemiyorlar. Ev sahipleri ile emlakçılar tarafından yapılan yüksek zamlar memur maaşının yeterli gelmemesine sebebiyet veriyor. Durum böyle olunca memura kira desteği 2023 için düğmeye basıldı.

Memura kira yardımı yapılmasını talep eden Büro Memur-SEN Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeler yapmaya devam ediyor. Erdoğan ile Büro Memur-SEN arasındaki görüşmelerin olumlu yönde ilerlediğinin sinyalleri veriliyor.

Memura Kira Yardımı Var Mı?

Memura büyükşehir tazminatı konusunun gündem olmasından sonra yeni gündem kiralar üzerinden konuşuluyor. Ev fiyatlarının artış göstermesi ve kiraların sürekli yükselmesi memurları zor duruma sokmaya başladı. Kirasını ödeme noktasında sıkıntı yaşayan memura kira desteği müjdesi verildi. Henüz resmi olarak açıklanmayan yardımın onaylanacağı düşünülüyor.

Memura Kira Yardımı Şartları Neler?

Depremzede kira yardımı yapılmasının ardından gözler memurlara çevrildi. Memurlar için kira desteği 2023 yılı içerisinde gelecek. İşte kira yardımının şartları…

  • Yapılacak kira yardımı henüz netleşmediği için bir kısım görüşe göre yardımın sadece büyükşehir memurlarını kapsayacağı düşünülüyor. Ancak Büro Memur-SEN yardımların 81 ilde geçerli olması için çalıştıklarını belirtiyor.
  • Kira yardımı için memurların 657’ye tabi olmasının zorunlu olduğu düşünülüyor.
  • Yardımın kiranın tamamını değil ancak %10 ile %20’lik arasındaki diliminin devlet tarafından ödenmesi talep ediliyor.

Memura Kira Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır 2023?

Memura kira desteği 2023 başvurusunun e-devlet üzerinden yapılacağı düşünülmektedir. Depremzede kira yardımı esnasında açılan başvuru ekranının memurlar için açılması planlanmaktadır. Memurlar başvurularını online şekilde gönderdikten sonra yetkililer tarafından tüm incelemeler yapılacak. Başvurusu onaylananlara 2023 yılı için kira bedellerinin %10 ile %20’lik kısmı için devlet desteği gelecek.

SON DAKİKA FLAŞ HABER  İŞKUR Kamu İlanları ile İşsiz Kalmayacak! İŞKUR Kamu İlanları ile 2023'teBinlerce Personel Alımı Yapılıyor!

Memura Kira Yardımı Sorgulama E-Devlet

Memura kira desteği 2023 yılında onaylanınca yapılan başvuru sonuçları e-devlet üzerinden sorgulanabilecek. Başvurusu onaylanmayanlara ekstra itiraz hakkının doğup doğmayacağı ise merak konusu haline geldi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.